Chirurgia ogólna

Zabiegi chirurgii ogólnej w klinice Jolly Med w ramach  ubezpieczenia  z  Narodowego Funduszu Zdrowia

Klinika  JOLLY MED  ma podpisaną umowę  na udzielanie świadczeń medycznych pacjentom  ubezpieczonym w NFZ  w zakresie następujących zabiegów lecznictwa zamkniętego (zabiegi są wykonywane w ramach leczenia planowego lub jednego dnia).

1. laparoskopwe usunięcie pęcherzyka żółciowego
2. operacje przepuklin pachwinowych, pępkowych, udowych
3. laserowe zabiegi leczenia żylaków kończyn dolnych
4. zabiegi laryngologiczne, w tym endoskopia zatok, plastyka przegrody nosa, usunięcie ślinianek
5. klasyczne i endoskopowe operacje zespołu cieśni łokciowej i nadgarstka, trzaskający palec
6. chirurgiczne usunięcie guzków sutka z diagnostyką histopatologiczną
7. chirurgiczne usunięcie dużych zmian skórnych tkanek miękkich powyżej 4 cm, w okolicy twarzy, głowy i szyi z pełną diagnostyką histopatologiczną oraz zastosowaniem plastyki miejscowej lub przeszczepem skóry
8. zabiegi opadających / podwiniętych / wywiniętych powiek

 
Poniżej prezentujemy informacje o wybranych zabiegach z zakresu chirurgii ogólnej
 

Nasza placówka jako jedna z pierwszych w Polsce stosuje hydrożelowe implanty. O szczegółach dowiedzie się Państwo podczas osobistej konsultacji z lekarzem w ramach kwalifikacji do zabiegu.


JointRep™ - hydrożelowy implant w zastrzyku przeznaczony do terapii uszkodzeń chrząstki stawowej, wypełnienia wytartych bądź uszkodzonych tkanek w celu zmniejszenia bólu, poprawy funkcji stawu i aktywności pacjenta.

W ostatnich latach duże zainteresowanie wywołuje zastosowanie biopolimerów termicznie żelujących w zastosowaniach biomedycznych, takich jak rekonstrukcja tkanek, systemy transportu komórek czy inżynieria tkankowa.

Implant JointRep™ to termicznie żelująca poli-glukozamina powstająca na skutek  zmieszania w odpowiedniej proporcji poli-glukozaminy z węglanem glukozaminy. Uzyskany roztwór pozostaje w fazie płynnej w temperaturze pokojowej, a po podaniu na uszkodzoną powierzchnię chrząstki zmienia się szybko w hydrożel w temperaturze ciała. Pokrywając uszkodzone miejsca równocześnie eliminuje doznania bólowe pacjenta, jak też tworzy dogodne warunki do regeneracji chrząstki.

Serdecznie zapraszamy


Ulotka informacyjna ( PDF)

Laserowa procedura jest szybkim, efektywnym i ambulatoryjnym zabiegiem usuwania:
 • żył odpiszszelowych wielkich
 • żył odpiszczelowych mniejszych
 • żył siatkowych
 • żył przeszywających
 • pajączków
 • owrzodzeń naczyniowych
 • innych
Technika endo-żylnego leczenia niewydolności żył kończyn dolnych z wykorzystaniem systemu laserowego jest skuteczna i bezpieczna. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i można  go przeprowadzić  zarówno w  warunkach ambulatoryjnych jak i na sali operacyjnej. Technika endo-żylna nie zostawia blizn, minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji oraz bólu po-zabiegowego. Zaobserwowano  doskonałe efekty kliniczne i estetyczne.

Jak działa urządzenie laserowe ELVeS:
Specjalny laser emituje wiązkę promieniowania o odpowiedniej dobranej energii i długości fali. Prowadzi to do koagulacji czyli obkurczenia się ścianek naczynia i jego zamknięcia. W przypadku dużych żył specjalna końcówka lasera wprowadzana jest bezpośrednio do żyły poprzez niewielkie nacięcie. Następnie podawane jest znieczulenie miejscowe, które pełni także funkcję ochronną dla otaczających żyłę tkanek.

Zabieg trwa 30-45 minut. Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do normalnej aktywności (z wyjątkiem ćwiczeń fizycznych). Zazwyczaj przeprowadza się zabieg na jednej kończynie chociaż można przeprowadzić zabiegi na obu kończynach w tej samej sesji. U pacjentów posiadających zmiany żylakowate, często występują równocześnie teleaniektazje czyli „pajączki”.  Zabieg nie wymaga znieczulenia. Za pomocą tej techniki można usuwać płytko położone naczynia do 1.5 mm średnicy.

Zabieg ten można przeprowadzać u pacjentów zażywających leki przeciwzakrzepowe lub z niewydolnym krążeniem. Przy większych odgałęzieniach żylnych  przez kilka dni należy stosować  kompreso-terapię. Żyły w leczonym obszarze znikają po ok. 8 dniach bez nawrotów w rocznej obserwacji. W przypadku żylaków należy wykonać USG żył z Dopplerem, co pozwoli ocenić stan żył głębokich.

Leczenie  ran owrzodzeń żylakowatych jest alternatywną, wolną od efektów ubocznych metodą ich leczenia.

Światło laserowe jest dobrze znanym czynnikiem przyspieszającym gojenie ran w warunkach  zredukowanego mikro-krążenia. Jego działanie powoduje stymulację rozrostu komórek. Efekt foto-stymulacji  jest szczególnie widoczny u pacjentów ze stopą  cukrzycową.
 

W naszej klinice proponujemy państwu leczenie cieśni nadgarstka dwiema metodami: chirurgiczną i endoskopowo (artroskopem). Zaletą operacji endoskopowe jest mniejsza blizna oraz szybsze dojście do sprawności fizycznej.

Zabiegi są wykonywane w ramach kontraktu z NFZ a także jako usługi komercyjne.

PRZED ZABIEGIEM

 • charakterystyczny wywiad(badanie czucia i czynności wegetatywne)
 • badanie RTG
 • badanie krwi

ZABIEG
Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym kończyny i polega na chirurgicznym odbarczeniu nerwu środkowego.

POWIKŁANIA
Jak po każdym zabiegu chirurgicznym mogą powstać powikłania ,jednak w tym wypadku są one bardzo rzadkie. Czasami może dojść do zapalenia stawu, zapalenia żył, obrzęk lub krwawienie w stawie, uszkodzenia naczyń lub nerwów. Średnio statystycznie powikłania obserwujemy mniej niż u 1% wykonywanych zabiegów.

Zabieg laparoskopowy - cholecystektomia laparoskopowa, czyli usunięcie pęcherzyka żółciowego, powoduje mniejszy ból pooperacyjny a powrót do pełnej sprawności jest szybszy i mniej bolesny. Laparoskopia to mało inwazyjna metoda polegająca na wykorzystaniu mikrokamery i zestawu mikronarzędzi do wykonywania zabiegów operacyjnych w jamach ciała bez istnienia konieczności rozległego nacinania powłok.

Przy rezygnacji z tradycyjnego dużego cięcia powłok jamy brzusznej laparoskopia ogranicza maksymalnie uraz operacyjny, skraca pobyt pacjenta w szpitalu z 10 i więcej dni do maksymalnie 48 godzin, skraca się także okres powrotu do zdrowia i kondycji z około 5 tygodni do 10 dni.

CO POWODUJE CHOROBY PĘCHERZYKA ŻÓŁCIOWEGO?

 • Dolegliwości ze strony pęcherzyka żółciowego są zwykle spowodowane przez obecność złogów - kamieni zbudowanych z cholesterolu i kwasów żółciowych które powstają w pęcherzyku i drogach żółciowych.
 • Kamienie mogą blokować odpływ żółci z pęcherzyka żółciowego powodując obrzęk i ostry ból brzucha, wymioty, niestrawność, czasami gorączkę. Dolegliwości te występują zwykle po błędach dietetycznych.


JAK SĄ DIAGNOZOWANE I LECZONE CHOROBY PĘCHERZYKA ŻÓŁCIOWEGO ?

 • Najczęściej używanym do wykrywania kamieni żółciowych jest USG (Ultrasonografia)
 • W niektórych bardziej skomplikowanych przypadkach wykonuje się dodatkowe badania obrazowe.
 • Kamieni żółciowych nie można wyleczyć dietą lub środkami farmakologicznymi. Mogą one przynieść krótkotrwałą poprawę ale długofalowo nie zapewniają wyleczenia.
 • Chirurgiczne usunięcie pęcherzyka żółciowego jest jedyną skuteczną metodą leczenia kamicy pęcherzyka żółciowego.


JAKIE SĄ ZALETY LAPAROSKOPOWEJ CHOLECYSTEKTOMII ?

 • Zamiast cięcia które normalnie ma długość 10-15cm zabieg laparoskopowy może być przeprowadzony przez małe cięcia 1-1,5cm .
 • Po operacji pacjent odczuwa jedynie niewielkie dolegliwości bólowe.
 • Pacjent zwykle znacznie szybciej powraca do normalnej aktywności życiowej.
 • W większości przypadków pacjent opuszcza szpital 1 dzień po zabiegu operacyjnym.


JAKIE SĄ POWIKŁANIA KAMICY PĘCHERZYKA ŻÓŁCIOWEGO?

 • kamica przewodowa mogąca doprowadzić do zastoju żółci i w konsekwencji żółciopochodnej marskości wątroby (stan zagrażający życiu)
 • zapalenie trzustki (stan zagrażający życiu)
 • wodniak, ropniak pęcherzyka żółciowego (stan zagrażający życiu)

 

Małoinwazyjna metoda leczenia stawów, polegająca na wprowadzeniu światłowodu poprzez niewielkie nacięcia w okolicy stawu. Chirurg takim sposobem może dokładnie znaleźć uszkodzenie i wykonać leczenie.
 
Zabiegi są wykonywane w ramach kontraktu z NFZ a także jako usługi komercyjne

PRZED ZABIEGIEM
 • wywiad z pacjentem oraz oględziny
 • wykonujemy RTG stawu, USG stawu lub MRI(rezonans magnetyczny)
 • badanie krwi

ZABIEG
Małe nacięcie w okolicach stawu.Wprowadzenie optyki i instrumentów chirurgicznych krorymi wykonuje sie zabieg .

Przykłady wykonywanych zabiegów:
 • Leczenie uszkodzonych łąkotek(szycie)
 • Usunięcie uszkodzonych łąkotek
 • Rekonstrukcja ACL
 • Wycięcie błony maziowej
 • Leczenie uszkodzeń stożka rotatorów
 • Leczenie zespołu cieśni nadgarstka
 • Leczenie zespołu rowka nerwu łokciowego

POWIKŁANIA
Na szczęście spotykane bardzo rzadko
Czasami może dojść do zapalenia stawu, zapalenia żył, obrzęk lub krwawienie w stawie, uszkodzenia naczyń lub nerwów. Średnio statystycznie powikłania obserwujemy mniej niż u 1% wykonywanych zabiegów.
IMPLANT ŻELOWY - nowość

Nasza placówka jako jedna z pierwszych w Polsce stosuje hydrożelowe implanty. O szczegółach dowiedzie się Państwo podczas osobistej konsultacji z lekarzem w ramach kwalifikacji do zabiegu.


JointRep™ - hydrożelowy implant w zastrzyku przeznaczony do terapii uszkodzeń chrząstki stawowej, wypełnienia wytartych bądź uszkodzonych tkanek w celu zmniejszenia bólu, poprawy funkcji stawu i aktywności pacjenta.

W ostatnich latach duże zainteresowanie wywołuje zastosowanie biopolimerów termicznie żelujących w zastosowaniach biomedycznych, takich jak rekonstrukcja tkanek, systemy transportu komórek czy inżynieria tkankowa.


Więcej: Artroskopia

Więcej artykułów…

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Apteka całodobowa