bieganie

Co się może okazać przydatne podczas pierwszych treningów biegowych?

Każda dyscyplina sportowa ma swoją specyfikę. Bieganie stało się szalenie modne, za pewne jednak nie każdemu przypadnie do gustu. W jaki sposób planować swoje pierwsze treningi i jak zacząć biegać, aby szybko się nie zniechęcić? Są osoby, które czerpią radość z treningów na świeżym powietrzu, dla innych bieganie będzie jedynie środkiem do osiągnięcia zupełnie innego celu- na przykład do zrzucenia zbędnych kilogramów. Każdy początkujący biegacz powinien jednak się do tego przygotować. Chociażby ze względu na własną wygodę i troskę o swoje zdrowie.

Odpowiednia odzież to podstawa

Być może nie odczujemy tego w takim stopniu porą letnią, co jest to szalenie istotne jesienią i wtedy, kiedy pojawią się pierwsze przymrozki. Mając na sobie nieodpowiedni strój- zarówno łatwo o przegrzanie organizmu, co o jego wyziębienie czy zawianie. Dlatego od razu warto zainwestować nawet w najtańszą odzież biegową, a więc taką, która będzie uszyta ze specjalnego materiału, który ma właściwości termoaktywne, czyli który doskonale odprowadza pot do zewnątrz. Jest to też taki materiał, który jest elastyczny, wygodny i wyjątkowo lekki. Podczas treningów w zimniejsze pory roku zawsze najlepiej sprawdza się strategia ubierania się „na cebulkę”, a więc warstwami. Zawsze można bowiem zrzucić jedną warstwę w momencie, kiedy jednak nie do końca odpowiednio wstrzelimy się ze swoim strojem w temperaturę na zewnątrz. Istotne są też oczywiście buty biegowe, które posiadają amortyzację i które ustrzegą nas chociażby przed kontuzjami kolan.

Swoją aktywność warto monitorować

To bardzo ważne, aby zapisywać swoje treningi- dzięki temu będziemy widzieć swoje postępy, a to najlepsza motywacja do działania. Warto korzystać z aplikacji, które automatycznie zliczają nasze osiągnięcia na poszczególnych treningach i zapisują nasze trasy biegowe. Da nam to sporo materiału do analizy, dzięki któremu będziemy mogli wyznaczać sobie coraz to nowe cele. Taka aplikacja pozwoli nam też lepiej oszacować spalane podczas treningu kalorie. Więcej porad poznasz na https://ksstaszewscy.pl/jak-zaczac-biegac/.