Czym zajmuje się implantolog i kiedy warto zgłosić się do niego po pomoc?

Wielu z nas marzy o pięknych i zdrowych zębach nie tylko dlatego, aby komfortowo czuć się w towarzystwie, ale przede wszystkim po to, aby wreszcie móc spożywać posiłki bez bólu czy męczenia się. Czasem z przyczyn od nas niezależnych mamy niepełne uzębienie, co bardzo przeszkadza nam w normalnym, codziennym życiu. Nie warto zgadzać się na taki stan rzeczy. Kiedyś uzupełnienie braków zębowych było trudne i kosztowne, a czasem wręcz niemożliwe, dzisiaj jednak technologia poszła bardzo do przodu, również w zakresie stomatologii. Osobom, które marzą o pięknych, pełnych i zdrowych zębach na pomoc przychodzi implantologia, która jest bardzo skuteczna. Czym zatem dokładnie zajmuje się implantolog i kiedy warto zgłosić się do niego po pomoc? Dlaczego najbardziej korzystny będzie dla nas wybór kliniki stomatologicznej Estedentica, której siedzibą jest Warszawa?

Czym zajmuje się implantolog i na czym polega metoda leczenia?

Nie każdy z nas z pewnością miał styczność z zaawansowanymi dziedzinami stomatologii, dlatego na samym początku wyjaśniamy, że implantolog jest specjalistą z zakresu chirurgii stomatologicznej. Zajmuje się on wszczepianiem implantów kostnych w miejsca, w których brakuje naturalnego uzębienia. Implantologię traktuje się jako odrębną dziedzinę i specjalizację, ponieważ takie zabiegi wymagają ogromnej i kompleksowej wiedzy, dużego doświadczenia, a także wyjątkowej precyzji, nie tylko w planowaniu całego leczenia, ale i wykonaniu implantu. Często jest to ostatnia, a nawet jedyna deska ratunku dla osób, które mają braki w uzębieniu, a marzą o zdrowych i pięknych zębach.

Implant zębowy to nic innego niż mała śrubka, która została wykonana z tytanu lub też innych stopów właściwie tolerowanych przez ludzki organizm. Implantolog wkręca je w kość żuchwy, imituje, a następnie zastępuje korzeń brakującego zęba. Dzięki specjalnym łącznikom można na implancie zamocować przykładowo koronę, czyli sztuczny ząb. Warto także wiedzieć, że na implantach można osadzić korony, mosty bądź też protezy. Zależy to od rozległości uzupełnianych implantami braków.

Najlepszy implantolog – klinika Estedentica (Warszawa)

Jeśli w końcu zdecydujemy się na implanty zębowe, warto zadbać o to, aby wybrać możliwie jak najlepszego specjalistę – nie tylko ze względów finansowych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Najlepszą i najczęściej polecaną kliniką stomatologiczną, która oferuje swoim pacjentom usługi implantologiczne na najwyższym poziomie jest Estedentica, której siedzibą jest Warszawa. Posiada zespół na światowym poziomie.