Dlaczego kolagen naturalny jest potrzebny naszym stawom? Podpowiadamy jaki kolagen na stawy wybrać!

Z wiekiem niestety nie przybywa nam dodatkowych budulców naszych kości, chrząstek i stawów. Dzieje się wręcz przeciwnie. Znacząco zmniejsza się ich ilość, a niedobory objawiają się nieprzyjemnymi dolegliwościami. Dotyczy to przede wszystkim naturalnego kolagenu, który znajduje się w naszych organizmach i posiada kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszych stanów. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie jego niedoborów.

 

Kolagen w naszych stawach

Kolagen jako białko budulcowe w naszych stawach, odgrywa tam kluczową rolę. Można go podzielić na 8 typów, jednak jeśli chodzi o stawy to mamy do czynienia z kolagenem typu II. Znajduje się on w chrząstkach stawowych i ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wszystkich stawów. Związane jest to przede wszystkim z tym że produkuje on maź stawową, co sprawia, że kości nie ocierają się boleśnie o siebie nawzajem. Jeśli natomiast odczuwamy ból kości, powodem może być zmniejszona produkcja mazi stawowej. Wtedy być może potrzebujemy przyjmować kolagen na stawy, w jednej z jego dostępnych form.

 

Wybierz produkt idealny dla siebie

To o czym powinniśmy przede wszystkim pamiętać, to fakt, że najlepiej przyswajalny przez ludzki organizm jest kolagen rybi. Związane jest to z jego budową, która zbliżona jest w największym stopniu do kolagenu występującego w naszych organizmach. Możemy go przyjmować w różnych formach. Mamy do wyboru kolagen naturalny w płynie, tabletkach, w proszku lub w żelu. Ich skuteczność nie różni się między sobą. Tak naprawdę to cała tajemnica tkwi w dobrym produkcie, a nie jego formie.

 

Myśląc o problemach ze stawami, wyobrażamy sobie, że do ich wyeliminowania potrzeba jednak działania punktowego. Z pomocą przychodzi kolagen na stawy w żelu. W końcu aplikowany jest on bezpośrednio na skórę w miejscu bólu. Wspomaga on kondycję stawów i można go stosować nawet 4 razy dziennie. Szczególnie przydaje się, jeśli borykamy się z wszelkimi kontuzjami.

 

Kolagen w proszku lub tabletkach

Jeśli ktoś woli przyjmować suplementy w postaci doustnej, to kolagen na stawy dostępny jest zarówno w formie proszku, który rozpuszczamy w wodzie, jak i w płynie znajdującym się w ampułkach oraz w zwykłych tabletkach. Można wyciągnąć wniosek, że najlepszym rozwiązaniem będzie kolagen naturalny w proszku. Posiada on bowiem zazwyczaj dodatkowe składniki takie jak witamina C. Ogromną jego zaletą jest brak jakiegokolwiek smaku. Twierdzi się również, że uzyskany w wyniku rozpuszczenia proszku napój będzie lepiej przyswajalny niż chociażby ten tabletkach. Dlatego też dużą popularnością cieszy się kolagen w płynie. Często zamykany jest on w kapsułce, co w znacznym stopniu ułatwia jego przyjmowanie. Z tego samego powodu tak popularny jest kolagen naturalny w tabletkach. Łatwość przyjmowania oraz stosunkowo niska cena przekonują do siebie konsumentów.