Implant hydrożelowy - NOWOŚĆ

Nasza placówka jako jedna z pierwszych w Polsce stosuje hydrożelowe implanty. O szczegółach dowiedzie się Państwo podczas osobistej konsultacji z lekarzem w ramach kwalifikacji do zabiegu.


JointRep™ - hydrożelowy implant w zastrzyku przeznaczony do terapii uszkodzeń chrząstki stawowej, wypełnienia wytartych bądź uszkodzonych tkanek w celu zmniejszenia bólu, poprawy funkcji stawu i aktywności pacjenta.

W ostatnich latach duże zainteresowanie wywołuje zastosowanie biopolimerów termicznie żelujących w zastosowaniach biomedycznych, takich jak rekonstrukcja tkanek, systemy transportu komórek czy inżynieria tkankowa.

Implant JointRep™ to termicznie żelująca poli-glukozamina powstająca na skutek  zmieszania w odpowiedniej proporcji poli-glukozaminy z węglanem glukozaminy. Uzyskany roztwór pozostaje w fazie płynnej w temperaturze pokojowej, a po podaniu na uszkodzoną powierzchnię chrząstki zmienia się szybko w hydrożel w temperaturze ciała. Pokrywając uszkodzone miejsca równocześnie eliminuje doznania bólowe pacjenta, jak też tworzy dogodne warunki do regeneracji chrząstki.

Serdecznie zapraszamy


Ulotka informacyjna ( PDF)