Inteligentne wagi łazienkowe, czyli coś dla osób, które dbają o zdrowy tryb życia

Dzisiejsze wagi łazienkowe w niczym nie przypominają ich tradycyjnych wersji. Rozwój technologii pozwala dzisiaj na o wiele więcej. Jednak od początku… Czy nie zastanawiałeś się kiedyś nad otrzymaną na wadze wartością? Być może nie mogłeś w nią uwierzyć. Przecież wyglądasz dobrze i czujesz się dobrze, więc skąd te kilogramy? Właśnie dlatego warto jest się posługiwać inteligentnymi wagami łazienkowymi, które rozjaśnią zaistniałą na liczniku sytuację.

 

Inteligentna waga łazienkowa, czyli jaka?

Waga nazywana inteligentną to coś więcej niż zwykła waga elektroniczna. Tego typu sprzęt jest w stanie dokonać analizy składu naszego ciała, co do niedawna, było możliwe jedynie w specjalistycznych placówkach. Inteligentna waga łazienkowa pozwala nam (poza tradycyjnym zważeniem naszego ciała) dowiedzieć się, jakie jest nasze BMI, ile posiadamy tkanki tłuszczowej, jakie jest nawodnienie naszego ciała, ile ważą kości oraz mięśnie. Brzmi nieprawdopodobnie? Do tego wszystkiego możemy dołożyć możliwość łączenie się poprzez bluetooth. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokonywać pomiarów i analiz otrzymywanych wartości.

 

Jak to działa?

Na pewno przed zakupem tego typu wagi łazienkowej każdy z nas zadałby sobie to samo pytanie; ale właściwie, jak to działa? Cała magia tkwi w impulsie elektrycznym, który przechodzi po naszym ciele w momencie, gdy staniemy na wadze. Jest to tzw. bioelektryczna impedancja. Przy pomocy właśnie takiego impulsu, waga jest w stanie ocenić jaką część naszej ogólnej wagi stanowi sama tkanka tłuszczowa. Jest to więc sposób na to, aby dowiedzieć się, czy nasza zawyżona waga wynika z ciężkich kości, rozbudowanych mięśni, czy cierpimy na nadwagę, albo wręcz przeciwnie.

 

Co takiego dzieje się z impulsem elektrycznym, że waga wie dokładnie jaka jest nasza tkanka tłuszczowa, a jaka mięśniowa? Impuls ten będzie szybciej przemieszczał się w mięśniach. Znajduje się w nich bowiem sporo wody. W tkance tłuszczowej natomiast zdecydowanie jej brakuje. Dlatego też inteligentna waga łazienkowa jest w stanie połączyć czas przepływu impulsu elektrycznego z ilością tkanki tłuszczowej, czy mięśniowej.

 

Bluetooth w wadze łazienkowej

Dosyć istotnym elementem każdej inteligentnej wagi elektronicznej łazienkowej jest funkcja łączenia się za pomocą bluetooth. To właśnie dzięki niemu mamy dostęp do statystyk, które mówią nam, czy powinniśmy schudnąć, albo przytyć lub nad czym powinniśmy popracować. Ponadto, jak wiadomo, z jednej wagi łazienkowej korzystać będzie zapewne cała rodzina. Wobec tego istnieje możliwość stworzenia w aplikacji kilku różnych profili. Wszystko po to, aby każdy domownik mógł skorzystać z możliwości, jakie oferuje nam inteligentna waga.

 

Inteligentna waga łazienkowa – czy to się w ogóle przydaje?

Waga opisana w dzisiejszym artykule to bez wątpienia gadżet idealny dla każdej osoby, która ceni sobie zdrowy tryb życia. Dzięki analizie składu własnego ciała istnieje możliwość dobrania odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej. Sprawdzi się więc ona każdemu, kto jest w trakcie odchudzania i chce mieć pewność co do rzetelności uzyskanych wyników.