Jak wygląda kurs na trenera personalnego? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Trener personalny musi być osobą, która posiada odpowiednią wiedzę oraz kwalifikacje. Bez wcześniejszego przygotowania nikt nie jest w stanie kierować drugim człowiekiem w taki sposób, aby nie tylko zrozumiał on, co ma robić, ale i aby faktycznie to robił. Jak osiągnąć tego typu umiejętność? Świetnym sposobem jest podjęcie kursu na trenera personalnego.

Co daje kurs trenera personalnego?

Wiele osób odpowiedziałoby, że cenny certyfikat. Jest to oczywiście prawda. Nie mniej, to nie certyfikat świadczy o czyjejś kompetencji. Bardzo ważne są również wiedza i umiejętności. To właśnie dzięki nim zyskujemy coraz więcej zadowolonych klientów. Nic dziwnego, w końcu dzięki swoim umiejętnościom jesteśmy w stanie im pomóc, a więc jesteśmy również polecani. To właśnie największa zaleta odbycia dobrego kursu na trenera personalnego.

Niektórym wydaje się, że po skończonym kursie jest się już trenerem personalnym. Nic bardziej mylnego. Pamiętajmy, że każdy zdobywa wiedzę i umiejętności w różnym tempie. Są również osoby, które mają naturalne predyspozycje do nauczania. Na pewno ułatwi im to znacznie kontakt z klientem. Mogą one również posiadać odpowiednią wiedzę po skończonych studiach, czy też zdobywaniu wiedzy na własną rękę. Być może odbycie kursu na trenera personalnego, to tylko dla nich formalność, dzięki której pochwalą się certyfikatem.

 

Jak wygląda kurs na trenera personalnego?

Kurs na trenera to przede wszystkim ogromna dawka wiedzy oraz ćwiczenie swoich umiejętności. Dlatego też osoby zapisujące się na kurs muszą liczyć się z tym, że wysłuchają licznych wykładów. Wiedza na nich zdobyta zweryfikowana zostanie w formie egzaminu. Kurs na trenera personalnego jest jednak dobrowolnym wyborem. Jeśli wiążecie przyszłość z tym zawodem, to na pewno zdajecie sobie sprawę, jak ważne jest uzyskanie wiedzy na temat anatomii ciała, chorób i wad postawy oraz odpowiedniego dobierania treningów w oparciu o stan fizyczny klienta. Dobry trener personalny będzie bowiem potrafił ułożyć plan treningowy, który będzie najlepszy dla konkretnej osoby. Może on się nie sprawdzić w przypadku kogokolwiek innego. Stąd konieczność, aby trener potrafił ocenić potrzeby i możliwości konkretnej osoby.

Oprócz tego na kursie trenera personalnego uczymy się o różnego rodzaju ćwiczeniach oraz przede wszystkim o tym, jak prawidłowo je wykonywać. Jak wiadomo, ruch to zdrowie, jednak złe wykonywanie ćwiczeń skutkować może licznymi, nawet bardzo poważnymi kontuzjami. To w rękach trenera personalnego leży zdrowie a często nawet życie osób, które postanawiają mu zaufać.

 

Nie zapomnijmy o dietetyce

Ćwiczenia to jedno a dieta to już kompletnie inna para kaloszy. Jest to niezbędny element, którego nie można pominąć, oferując usługi trenera personalnego. Ciężko wyobrazić sobie, aby nawet najlepiej dobrane i wykonywane ćwiczenia wpłynęły na sukces osoby, która nie odżywia się zdrowo. Co więcej, bardzo możliwe, że korzystanie z usług źle przeszkolonego trenera personalnego może sprawić więcej problemów niż pożytku w momencie, gdy ułoży on źle zbilansowaną dietę.