kosmetyka pielęgnacyjna

Czym jest kosmetyka pielęgnacyjna?

Dzięki regularnemu i odpowiedniemu dbaniu i swoją skórę i swój wygląd można nie tylko znacznie lepiej czuć się we własnej skórze, ale można też skutecznie zmniejszać pojawiające się zmarszczki. Pamiętajmy bowiem także o tym, że nasza skóra każdego dnia narażona jest na szereg niesprzyjających czynników zewnętrznych, w tym nie tylko zmiany temperatury, ale i zanieczyszczenie powietrza. Dodatkowo, w sezonie zimowym wyjątkowo niekorzystnie może na nią wpływać suche powietrze, jakie najczęściej mamy w mieszkaniach w momencie, kiedy włączamy ogrzewanie. Na szczęście, tutaj z pomocą przychodzi nam kosmetyka pielęgnacyjna, czyli specjalne zabiegi, jakie możemy wykonywać w renomowanych gabinetach kosmetycznych oraz w klinikach medycyny estetycznej. Większość z takich zabiegów nie można w żaden sposób przeprowadzić w warunkach domowych, gdyż niezbędny jest do tego celu specjalistyczny sprzęt. Jakie zabiegi pielęgnacyjne zasługują na naszą szczególną uwagę?

Mikrodermabrazja, czyli jeden z zabiegów oczyszczających

Zabieg polega na delikatnym złuszczaniu najbardziej zewnętrznej warstwy naszej skóry, a więc oddziałuje głównie na naskórek. Pozwala skutecznie pozbyć się jego obumarłych części i dogłębnie oczyścić skórę. Efektem zabiegu jest też wyrównany koloryt twarzy oraz dekoltu, a także spłycenie drobnych zmarszczek, poprawa elastyczności skóry oraz nadanie jej znacznie zdrowszego wyglądu. Poprzez tak dogłębne złuszczanie i oczyszczanie, skóra zostaje stymulowana do tego, aby uruchomić procesy regeneracyjne. Pory zostają zamknięte, a blizny spłycone. W praktyce oznacza to zastosowanie specjalnego urządzenia, które wprawia w ruch mikrokryształków uderzające delikatnie o naskórek.

Zastosowanie peelingów chemicznych

Najbardziej poleca się stosowanie terapii na bazie kwasów zimą, kiedy nasza skóra nie jest wystawiana na mocne słońce. Dzięki odpowiednim kwasom dobranym we właściwych stężeniach można uzyskać spektakularne efekty na naszej twarzy. Przede wszystkim można zredukować zmarszczki, a także znacznie zmniejszyć widoczne przebarwienia. Zabiegi z wykorzystaniem peelingów pomagają odmłodzić skórę, ale też nie wymagają długiej rekonwalescencji. Sam rodzaj kwasów można perfekcyjnie dostosować do rodzaju cery oraz do posiadanych problemów.

Mezoterapia mikroigłowa i bezigłowa

Zabieg ten wykonywany jest poprzez niewielkie nakłucia na skórze, które mają na celu jej pobudzenie i uruchomienie mechanizmów regeneracyjnych w jej warstwach. Dzięki mezoterapii można więc pobudzić syntezę włókien kolagenowych, dzięki którym skóra jest bardziej jędrna i elastyczna, a w efekcie zmarszczki ulegają delikatnemu wygładzeniu. W niektórych wariantach mezoterapii podczas wykonywania nakłuć można również wprowadzać do głębokich warstw skóry specjalne substancje, które mają na celu jej odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie. Rodzaj substancji powinien być dopasowany do rodzaju cery, a także do efektów, jakie chcielibyśmy uzyskać.