powiększanie piersi

Metody powiększania piersi

W jaki sposób można powiększyć biust?

Kobiety, które nie są do końca zadowolone z wielkości swojego biustu lub też z jego kształtu, mają obecnie wiele możliwości skorzystania z zabiegów, które pozwalają skorygować wygląd piersi. Zazwyczaj są to propozycje z zakresu medycyny estetycznej, które charakteryzują się różnym stopniem inwazyjności, a także różnym okresem długości utrzymywania się efektów wykonywanego zabiegu. Warto więc poznać najpopularniejsze metody powiększania piersi, jakie znajdziemy w gabinetach medycyny estetycznej.

Powiększanie piersi tłuszczem

Zabieg też można zaliczyć do tych mniej inwazyjnych metod powiększania piersi, jest on wykonywany w kilku etapach, a pacjentka otrzymuje znieczulenie miejscowe. Powiększenie piersi tłuszczem zazwyczaj wykonuje się poprzez zastosowanie wypełniacza, który pobiera się z innych partii ciała- z tych, gdzie jest go najwięcej, a więc zazwyczaj jest to brzuch, pośladki czy wewnętrzne części ud. Jak więc łatwo sobie wyobrazić, z jednej strony można wyszczuplić te partie, z których pobierana jest tkanka tłuszczowa, a z drugiej można podnieść biust, skorygować jego kształt oraz dodać mu objętości. Zabieg pozwala uzyskać efekty dość trwałe, jednak, aby znacząco zwiększyć rozmiar biustu potrzebnych jest kilka sesji. Uzyskane podczas zabiegu efekty wyglądają naturalnie, gdyż tak naprawdę zabieg doskonale imituje to, jak działa organizm kobiety. W momencie, kiedy przybieramy na wadze w naturalny sposób powiększa się także nasz biust. Dlatego też chcąc go powiększyć- dokładamy mu tkanki tłuszczowej.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

To popularna substancja chemiczna, której głównym zadaniem jest odpowiednie wiązanie wody w warstwie naskórka. W przypadku zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jest on wykorzystywany jako specjalny żel, który pełni funkcję wypełniacza. Ze względu na swoją konsystencję, można go wstrzyknąć uzyskując tym samym efekt wypełnienia tkanek. Dlatego też może być stosowany do zabiegów powiększania piersi. Zabieg ma tę ogromną zaletę, że nie tylko pozwala powiększyć piersi o 1 lub 2 rozmiary, ale też unosi je do góry i dodaje im jędrności. Dodatkowo, umożliwia także delikatne skorygowanie ich kształtu. Co ważne, zabieg jest polecany także młodym kobietom, które w przyszłości planują karmić piersią, głównie ze względu na fakt, że efekty, jakie możemy dzięki niemu uzyskać są całkowicie odwracalne. Dlatego też jeśli chcemy, aby utrzymywały się się dłużej niż maksymalne 30 miesięcy, musimy zabieg powtarzać regularnie. Nie mniej jednak zabieg ten należy do jednych z najmniej inwazyjnych sposobów na to, aby powiększyć sobie biust. Aby wprowadzić kwas hialuronowy do tkanek podskórnych należy wykonać niewielkie nacięcie o długości zaledwie kilku milimetrów. Nie pozostawia ono po sobie praktycznie żadnych blizn, a bezpośrednio po zabiegu od razu pacjentka może wrócić do domu. Zabieg wykonuje się po podaniu znieczulenia miejscowego, a jednorazowo do każdej z piersi można wstrzyknąć do 150 ml kwasu hialuronowego.