Szafa medyczna do każdego gabinetu i poradni

Szafa medyczna jest dość charakterystycznym meblem, który najczęściej można spotkać w szpitalach, gabinetach i przychodniach. Zazwyczaj, jest to mebel z dużą ilością przeszkleń, z dodatkowymi elementami ze stali malowanej proszkowo, pojedynczy lub podwójny, który posiada boki oraz front ze szklanej tafli oraz szklane półki. Szafa medyczna lekarska zazwyczaj posiada minimalistyczny design i klasyczny kolor- na rynku można znaleźć szafy czarne oraz białe, bezsprzecznie jednak częściej wybierana jest tutaj biel. Szafa lekarska metalowa posiada jeszcze jeden ważny element- zamek z dodatkowymi kluczami, co umożliwia zabezpieczenie jej wnętrza przed nieuprawnionym wtargnięciem.

 

Dlaczego akurat taka szafa sprawdza się na wyposażeniu gabinetów i przychodni?

 

Fakt, że jest ona w dużej mierze transparentna sprawia, że znacznie łatwiej jest ją utrzymać w czystości. Każdy strzępek kurzu jest od razu widoczny, a co za tym idzie wymusza na personelu regularne czyszczenie szafy. Kolejnym istotnym elementem jest to, że dzięki szybom od razu widać całą zawartość szafy, co ułatwia odnalezienie danego lekarstwa nawet w dużym pośpiechu. Szklane półki oraz szklane boki szafy bardzo łatwo poddać dezynfekcji, a co za tym idzie zapewnić sterylność przechowywanych wewnątrz lekarstw. Szalenie istotne jest także to, że szafę można zamknąć na klucz- każda placówka medyczna ma obowiązek chronienia przechowywanych leków przed nieuprawnionym do nich dostępem, a umieszczony w drzwiach szafy zamek to umożliwia i sprawia, że użytkowanie szafy jest wygodne.

 

Nie bez powodu takie właśnie szafy można spotkać w zdecydowanej większości klinik i gabinetów. Skoro takie rozwiązanie się sprawdza- jest powielane i szeroko stosowane, a wystrój wielu gabinetów- nawet różnych specjalistów- w praktyce niewiele się od siebie różni. W zależności od dostępności wolnej przestrzeni, można zdecydować, jak dużą szafę medyczną chcemy zakupić- może mieć ona pojedyncze lub podwójne drzwi, można zdecydować się także na więcej niż jeden egzemplarz.