Wszczepianie implantów dentystycznych

Na wszczepienie implantów zębowych decyduje się coraz więcej osób. Najczęściej są to ci, którzy posiadają ubytek zębowy, który chcieliby wypełnić w sposób maksymalnie estetyczny- implantologia nadaje się do tego celu niemal idealnie. Chcąc rozpocząć takie leczenie, poznać jego poszczególne etapy, a także ewentualne koszty, najlepiej wybrać klinikę, do której udamy się na pierwszą konsultację lekarską.

Na takiej wizycie dowiemy się już znacznie więcej szczegółów i zadecydujemy, czy będziemy chcieli wszczepiać zaproponowane implanty stomatologiczne. Warszawa dysponuje naprawdę sporą ilością bardzo dobrych klinik, w których implanty wykonywało mnóstwo osób. Nie powinniśmy się więc bać leczenia, gdyż może w praktyce dać nam naprawdę świetne rezultaty.

 

Jak wyglądają implanty i z czego się je wykonuje?

 

To ważne, aby zostały one wykonane z materiału, który nikogo nie uczula i który szybko będzie mógł zrosnąć się z naturalnymi kośćmi. Takim materiałem jest tytan i to z niego najczęściej powstają implanty dentystyczne. To materiał bardzo trwały. Alternatywnym materiałem jest ceramika, a czasem powstają także implanty polimerowe. Sam implant przypomina trochę niewielkich rozmiarów śrubę, którą wkręca się w dziąsło. Ma stożkowaty kształt, który można dopasować do dziąsła. Podczas jednego zabiegu operacyjnego wszczepiania implantów można w szczęce umieścić więcej niż jeden implant. Zabieg jest bezbolesny, gdyż odbywa się pod znieczuleniem. Na etapie zabiegu na implantach umieszczane są korony tymczasowe. Pozwalają one na stworzenie odpowiedniego efektu estetycznego, ale podczas wykonywania odbudowy protetycznej będą musiały zostać zastąpione przez inne korony- te stałe. Cały proces zrastania się i gojenia w obrębie dziąsła i implantu zazwyczaj obejmuje czas do około pół roku. Po tym okresie można używać implantu jak każdego innego zęba naturalnego ciesząc się z pięknego, nieskazitelnego uśmiechu.