Praktycznie urządzony salon- na co warto zwrócić uwagę?

Pokój dzienny- wyjątkowe miejsce w każdym domu, w którym spędza się zdecydowanie najwięcej czasu. Dlatego też warto pochylić się odrobinę dłużej nad tym, w jaki sposób można tę przestrzeń zaprojektować tak, aby faktycznie była w pełni dopasowana do naszych potrzeb. Wygodna kanapa, designerskie fotele, pastelowe kolory ścian, a może pomieszczenie pełne kwiatów. O co zadbać w pierwszej kolejności i jak funkcjonalnie urządzić salon, aby potem móc się nim cieszyć? Z jakich rozwiązań na pewno nadal będziemy zadowoleni po pierwszych kilku latach użytkowania takiego pomieszczenia?

Meble do salonu, które będą z nami na długo

Drewniane meble są doskonałym sposobem na to, aby zaprojektować sobie przestrzeń, która będzie elegancka i ponadczasowa. Jedną z największych zalet tych mebli jest to, że doskonale radzą  sobie one z upływem czasu. Najczęściej są to propozycje mebli wykonanych z ogromną dbałością o wszelkie detale i jest to widoczne gołym okiem- zwłaszcza jeśli chcielibyśmy zestawić obok siebie i porównać meble drewniane z meblami wykonanymi ze sklejki meblarskiej, czyli z popularnych płyt wiórowych klejonych. Jakość wykonania najbardziej daje się zaobserwować na rogach i kantach, w miejscach styku płyt, ale też w ich grubości czy też poprzez to, czy się nie odkształcają i nie wyginają nawet pod niewielkim ciężarem.

 

Wybierając meble do salonu możemy zdecydować się na klasykę, która praktycznie nie wychodzi z mody, ale i na kolekcje w duchu prostoty i minimalizmu- mody jak najbardziej współczesnej i nowoczesnej. Drewniane meble mogą zaskoczyć nas swoją różnorodnością- także pod względem dostępnej kolorystyki. Tym, co przede wszystkim przemawia jednak za zakupem mebli drewnianych jest ich niepowtarzalny rysunek drewna. Słoje, faktura i sęki prezentują się niesamowicie wprowadzając do wnętrza kawałek żywej natury- jak najbardziej przyjaznej człowiekowi.

Stonowana baza i prawdziwe szaleństwo w kwestii dodatków

Taka strategia urządzania pokoju dziennego to tak naprawdę najlepsza odpowiedź na pytanie o to, jak funkcjonalnie urządzić salon. Jeśli zaprojektujemy sobie stonowaną, klasyczną bazę w postaci pastelowych ścian i mebli w neutralnym kolorze drewna- ta baza pozostanie modna na lata i nie będzie w niej trzeba wymieniać absolutnie niczego. Natomiast modne i intensywne w swojej kolorystyce akcenty zawsze możemy wprowadzać na szereg różnych sposobów w postaci dodatków- domowych tekstyliów, dywanów, bibelotów. Możemy je zmieniać w zależności od pory roku czy nastroju- tak, aby ta przestrzeń ciągle pozostawała żywa i nawet po latach była dla nas inspirująca.

 

Dobrym uzupełnieniem każdego domowego wnętrza są także rośliny. Ich wygląd, wielkość i styl mogą być naprawdę bardzo zróżnicowane. Sprawiają one, że nawet najbardziej surowa i minimalistyczna przestrzeń staje się przyjazna i przytulna. Dodatkowo, ozdobne osłonki czy kwietniki dodają pokojowi dziennemu niesamowitego charakteru, są ozdobą i wspaniałym wyrazem pasji domowników.